Ana Sayfa Gündem 7.09.2018 12 Görüntüleme

Düşen Helikopterin Kahraman Pilotu O Anları Anlattı: Uçağı Düşürmemek İçin Epey Çaba Sarf Ettim

İstanbul’un Bostancı ilçesinde denize helikopter düştü. Kazada yaralanan helikopter pilotu, hastaneye giderken yaptığı açıklamada, ‘Uçağı düşürmemek ve denize indirmek için epey çaba sarf ettim ama başaramadım.’ dedi.

İstanbul’da Maltepe ile Bostancı ilçesinin sınır olduğu noktada denize helikopter düştü. Helikopterin sivil olduğu, 1 kişi yaralanırken, 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Düşen helikopterin pilotu İsmet Özgür ilk açıklamasını yaptı. Özgür, ‘Denize indirmeye çalıştım, çakıldık’ dedi.

‘UÇAĞI DÜŞÜRMEMEK İÇİN EPEY ÇABA SARF ETTİM’

Helikopterin insanların üzerine düşmesini engellemek için yoğun çaba harcadığını söyleyen kahraman pilot, hastaneye giderken yaptığı ilk açıklamada, ‘Uçağı düşürmemek için denize indirmek epey çaba sarf ettim ama başaramadım.’ dedi.

HELİKOPTER, YILDIRIM ÇARPMASI SONUCU DÜŞTÜ

Bostancı sahilinde bulunan görgü tanıkları helikopterin alçak uçuş yaparken yıldırım çarpması sonucu düştüğünü iletti.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Düşen helikopterle ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, ‘İlimiz Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde özel bir helikopter kazası meydana gelmiş olup iki kişi hafif yaralı olarak kurtarılmıştır. Teknik ekipler olay yerinde gerekli araştırma çalışmalarına başlamışlardır.’ denildi.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi