Ana Sayfa Teknoloji 3 Nisan 2018 38 Görüntüleme

Facebook ve Apple CEO’ları Birbirine Girdi

Facebook’un veri sızdırma hadisesinin yaşanmasının ardından Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg ile Apple CEO’su Tim Cook birbirlerine girdi.

Ürünümüz Müşterilerimiz Değil

Apple CEO’su Tim Cook Facebook skandalının patlaması ile birlikte Facebook’u hedef alan birçok açıklamada bulundu. İlk olarak özel hayatımızın konu edindiği bir platformda kişisel verilerin gizliliğinin ihlal edilmesini büyük bir skandal olarak nitelendiren Cook ardından da müşterilerimizi para olarak görseydik çok fazla para kazanırdık açıklamalarını yaptı.

Tüm bu açıklamalar karşısında Facebook CEO’su 33 yaşındaki Mark Zuckerberg ise Tim Cook’u dikkate almadığını dile getirdi. Eğer ücretini ödemiyorsan seni dikkate de almıyorum şeklinde sert açıklamalarda bulunan Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamalarında ise verilerin korunmasının kendi sorumlulukları altında olduğunu dile getirmişti.

Hali hazırda 2 milyar kullanıcı sayısına sahip olduğu ifade edilen Facebook’un veri skandalı sonrası hisselerinde büyük bir değer kaybının yaşandığını da ifade etmemiz gerekir. Bu da başta imaj olmak üzere Facebook üyelerinin platformdan ayrılmalarına neden oldu.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi