Ana Sayfa Teknoloji 28 Mart 2018 45 Görüntüleme

GetContact Bilgilerinizi Çalabilir!

 

Bir anda sosyal medyada popüler olan ve birçok kişi tarafından indirilip kullanılan GetContact uygulaması için BTK’dan uyarı geldi.

Telefona Erişim İçin İzin Veriliyor

Getcontact uygulaması gibi diğer tüm uygulamaların kullanılabilmesi için uygulamanın telefona ve rehbere erişimine izin verilmesi gerekiyor. İzin vermediğiniz takdirde bu programı kullanmak mümkün olmamaktadır. İşte bu sebeple de herkes izin vermektedir. Ardından sizin başka kişiler tarafından nasıl kaydedildiğiniz ortaya çıkmaktadır. Ayrıca sizi arayan bilinmeyen numaraların da kim olduğu uygulama tarafından sizlere söylenebilmektedir.

GetContact uygulaması özelinde diğer tüm uygulamalar hakkında açıklamalarda bulunan BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu uygulamaların kişisel bilgilerin çalınması amacıyla kullanılabileceğini ifade etti. Kötü niyetli kişiler tarafından bu bilgilerin kullanılması ise istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilecektir.

Bu uyarılar yapılmasına rağmen halen daha binlerce vatandaş bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu da ciddi sıkıntıların oluşmasına neden olabilecektir. Bu sebeple BTK Başkanı Sayan kişilerin daha dikkatli bir şekilde telefonları kullanmalarını tavsiye etti. Aksi takdirde ciddi mağduriyetler yaşanabilir.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi