Ana Sayfa Gündem 9.10.2018 11 Görüntüleme

Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Son Röportajı Ortaya Çıktı

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı, bu olaydan 3 gün önce verdiği röportajda, ülkesinde büyük bir değişimin yaşandığını söyleyerek ‘Bu olaylar insanları korkutuyor’ ifadelerini kullanmış.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, bu olaydan 3 gün önce verdiği röportajda, 'ülkesinde tutuklananların muhalif bile olmadığını' söylemiş. BBC'de yer alan haberde, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın, kaybolduğu 2 Ekim tarihinden 3 gün önce İngiltere'nin başkenti Londra'da bir konferansa katıldığı belirtildi.

'BU OLAYLAR KORKUTUYOR'

Kaşıkçı, konferans sonrası BBC'ye verdiği röportajda da, 'Suudi Arabistan'da büyük bir değişim yaşanıyor. Bu daha önce hiç görmediğimiz bir şey. Eleştiri yapan gazeteciler tutuklanıyor. Tutuklananlar muhalif bile değil. Bu olaylar insanları korkutuyor.' görüşünü aktardı.

'KEŞKE ÜLKEM BANA FIRSAT VERSEYDİ'

Birçok arkadaşının sebepsiz tutuklandığını duyduğunu ve bu nedenle Suudi Arabistan'a dönmediğini dile getiren Kaşıkçı, 'Ben sadece bir gazeteciyim. Konuşma, yazma özgürlüğüne sahip bir gazeteciyim. Washington Post gazetesi bana bir alan verdi ve ben de orada düşüncelerimi özgürce yazıyorum. Keşke bu fırsat bana kendi ülkemde verilseydi.' ifadelerini kullandı.

BİR HAFTADIR KAYIP

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Kaşıkçı, geçen hafta salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra ortadan kaybolmuştu.

##11312629##
##11312820##
##11312343##

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi