Ana Sayfa Gündem 10.07.2018 13 Görüntüleme

Meclis’ten 4 İsim Yeni Kabinede! AK Parti’nin Sandalye Sayısı Düşecek

Yeni Kabine açıklandı! Meclis’ten 4 isim görev aldı. Yeni sistemde milletvekillerinin bakan olarak görev alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor.

Yeni kabinede, Meclis'ten de 4 isim yer aldı. Meclis'teki milletvekillerinden, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yeni kabinede görev alacak. Kabineye giren bu 4 ismin istifasıyla AK Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 291'e düşecek.

YENİ SİSTEME GÖRE İSTİFA ETMELERİ GEREKİYOR

Yeni sistemde milletvekillerinin bakan olarak görev alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Bu dört isim de AK Parti milletvekilliği görevinden istifa ettikten sonra kabinede görev alacak.

GÖREV DEĞİŞTİ İSİMLER DEĞİŞMEDİ

Meclis'ten kabineye giren dört isim önceki kabinede de yer almıştı. Gül, Soylu ve Çavuşoğlu bakanlıklardaki yerini korudu. Önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev alan Berat Albayrak ise farklı bir Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev alarak kabinede kalmaya devam etti.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi