Ana Sayfa Asayiş, Teknoloji, Yaşam 14 Mayıs 2018 56 Görüntüleme

Mobese Kamera Sistemleri

 

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya birçok ev kamera sistemi çeşidi çıkmıştır. Bu kamera sistemleri sayesinde güvenliği sağlamak çok daha kolay ve daha az maliyetli olmuştur. Nitekim artık her noktaya güvenlik görevlisi dikmek söz konusu olmamaktadır. Bunun yerine sadece kameraları takip eden bir ekip kurmak yeterli olmaktadır.

Ancak OFİS kamera sistemleri ve kamera modelleri bir hayli fazla olduğu için seçiminizi doğru bir şekilde yapmanız son derece önemlidir. İşte bunu doğru bir şekilde yapabilmeniz için sizlere kamera sistemleri hakkında ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunacağız.

Türlerine Göre Kamera Sistemleri

AHD Kamera sistemleri genel olarak 3 başlık altında toplanabilir. Bunlar analog, IP ve hibrit kamera sistemleridir. Bu sistemlerin her birisinin kendi özelinde avantajları ve dezavantajları elbette ki bulunmaktadır. Ancak kullanım alanları farklı olduğu için avantajlarını ön plana çıkararak kullanmak pekala mümkün olabilmektedir.

Analog Kamera sistemi

Analog kameralar uzun yıllardan beri kullanılan kablolu kameralardır. Bu kamera sistemlerinde bir adet DVR adı verilen kayıt cihazı yer almaktadır. Bu cihaz kameralar tarafından elde edilen görüntüleri toplayarak kayıt altına almaktadır. Dijital görüntü kalitesi açısından bir hayli gelişmiş kamera modellerinin üretildiğini ifade edebiliriz. Ayrıca bu görüntüleri bir ağ üzerine naklederek uzaktan izleme imkanına da kavuşabilirsiniz. Analog kamera sistemine dahil olan kameralar sabit veya hareketli olarak kullanılabilmektedir. Böylelikle daha geniş alanların görüntüsünün alınması mümkün olmaktadır.

IP Kameralar

Temel olarak internet bağlantısı üzerine kurulu bu kameralar kablosuzdur. Bu kameralar tarafından kaydedilen görüntüler DVR cihazı yerine NVR cihazına kaydedilmektedir. Ayrıca sürekli olarak ağ ile iletişim halinde bulunan bu kameralar sayesinde uzaktan canlı olarak izleyebilmek de mümkündür. Ayrıca mobil cihazlara dahi bağlanabilen bu kameralar sayesinde dilediğiniz yerden görüntüleri takip edebilirsiniz.

Tüm bu imkanlara ek olarak hareket sensörü eklemek de mümkündür. Böylelikle sürekli olarak kameraları takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Herhangi bir hareketlilik olması durumunda kameralar cihazınıza bildirim gönderecek ve anında kontrol edebilmeniz mümkün olacaktır.

Hibrit Kameralar

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki kamera modelinin yanı sıra bir de hibrit modeller bulunmaktadır. Bu güvenlik kamera sistemi diğer iki kamera tipini de bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla farklı yerlerde rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır. Bu sistemlerde hem analog hem de IP kameralar bulunmaktadır. Hibrit DVR cihazı ile her iki kamera tipinden gelen görüntüler de başarılı bir şekilde kayıt altına alınabilmektedir.

Kullanım Alanları

Görüldüğü üzere birbirinden farklı kamera sistemleri bulunmaktadır. Bu kameralar hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bireyler ve kurumlar tarafından kullanılabilen bu kameralar ile mala ve cana karşı gelebilecek her türlü saldırılar anında fark edilebilmektedir. Bunun yanı sıra kameraların varlığı dahi tek başına bir caydırıcılık unsuru olarak durmaktadır. Dolayısıyla orta ve uzun vadede masrafları ve tehlikeleri azaltmak isteyen herkes için bu kameralar bir hayli önemli birer yardımcı olacaklardır.

Sizler de kablolu güvenlik kamera sistemi kurarak tedbirlerinizi artırmak istiyorsanız o halde doğru yerde olduğunuzu ifade etmek isteriz. Zira bu sektörde yıllardan beridir faaliyet göstermekte olan firmamız sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Böylelikle en kaliteli kamera sistemlerine en uygun fiyatlarla sahip olabileceksiniz. Yılların vermiş olduğu tecrübeye sahip olan personellerimiz de sizin adınıza en verimli kamera sistemlerini tespit ederek uygulayacaklardır. İşte tüm bu fırsat ve hizmetleri kaçırmamak için sizleri de aramızda görmek isteriz. Bunun için sitemizde yer alan firmamızın iletişim numaralarından bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi