Ana Sayfa Yaşam 4 Nisan 2018 46 Görüntüleme

Sabah Kahvaltısını Poğaça ile Geçiştirenler Dikkat!

Her sabah zamandan tasarruf etmek için kahvaltıyı poğaça ile yapanlar tam 450 kalori alıyor ve yakması için 7 bin 500 tempolu adım atmak gerekiyor.

2 Ay Poğaça Yiyen 2,5 Kg Yağ Depoluyor

Uzman diyetisyen Esra Çelakıl sabah kolaylık olsun diye yenilen poğaçanın zararları konusunu anlattı. Bir tanede poğaçada tam 450 kalori olduğunu söyledi. Bunun yerine sağlıklı bir kahvaltının daha az kalorili ancak daha çok doyurucu olacağını vurguladı.

Eğer kişi 2 ay boyunca her sabah pastane poğaçası tüketirse vücudunda tam 2,5 kg yağ depolanacağını ifade etti. Bir günde yenilen poğaçanın eritilmesi için 7.500 adım atılması gerekiyor. Yani tam 1 saat 15 dakika tempolu olarak yürümek gerekiyor. Bunu yapmayanlar ise yağ depoluyor.

Her sabah işe giderken kahvaltıya zaman ayırmak istemeyenler poğaça alarak işyerinde çay ile tüketiyor. Hatta erkekler kahvaltıda 2-3 poğaça tüketebiliyor. Bunları yemek birkaç dakika sürse de zararlarından kurtulmak saatler alıyor. Bu yüzden poğaça yerine sağlıklı kahvaltılar ya da sandviçler tercih etmek gerekiyor.

 

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi