Ana Sayfa Gündem, Teknoloji 23.05.2018 37 Görüntüleme

Seçim Güvenliği Nasıl Sağlanacak?

Seçim Güvenliği Nasıl Sağlanacak?

Ülkemizin her geçen gün daha da yaklaştığı seçimlerde güvenliği sağlamak için şüphesiz en önemli etken ev kamera sistemleri olacaktır. Seçim vaatlerinden bile daha çok konuşulan seçim güvenliğinin nasıl sağlanacağı herkes için merak konusu. Son seçimde yaşanılan mühürsüz oy skandalı sonrası muhalefetin gündeminde seçim güvenliği büyük yer tutmaktadır. Diğer yanan güvenliği sağlamak amaçlı yapılan değişikliklerin ilk kez uygulanacak olması da akılları karıştırmaktadır.

Parti Temsilcileri

Seçimlerde güvenliği sağlamak için muhakkak ki parti temsilcileri büyük önem taşımaktadır. Muhalefet partileri hemen her okula bir temsilci göndermeyi hedeflese de maalesef bu mümkün olmamaktadır. Özellikle merkezi olmayan yerler ve doğu kesimlerde yetersiz kalınmaktadır. Bu yüzden seçim güvenliğini her yerde eşit olarak sağlayacak olan önlemler şarttır.
Sandık görevlileri ve parti temsilcileri seçim güvenliği için elbette ki azami gayret gösterecektir. Ancak yine de kuralları delmek isteyenler ya da taşkınlıklardan yararlanmak isteyenler olacaktır. İşte tüm bu ihtimalleri nazara alarak seçimlerde güvenlik sistemleri muhakkak ki kullanılmalıdır. Herhangi bir anlaşmazlık halinde bu görüntüleri yeniden izleyebilmek olayları aydınlatacaktır.

Seçime Yönelik İhbarlar

Seçim günü geldiğinde usulsüzlük ya da oylara ilişkin olarak pek çok ihbar olacaktır. Bu ihbarlar  okul güvenlik sistemleri sandık görevlileri, parti temsilcileri ya da duyarlı vatandaşlar tarafından yapılabilir. Kim tarafından, hangi konuda ihbar yapılmış olursa olsun bir oyun dahi önemli olduğu seçimlerde bu durum araştırılmalıdır. Araştırma için ihbar yapanın beyanları ya da sandık görevlileri tarafından tutulan tutanaklar değerlendirmeye alınacaktır. Bu deliller olayı aydınlatmak için avantaj olsa da tamamen objektif bir delil her zaman daha baskındır.
İşte bu yüzden seçimlerde kamera sistemleri kullanılması elzemdir. Çünkü seçimde herkesin bir tarafı illa ki olacaktır. Böyle bir durumda objektif görüntüler hayat kurtaracaktır. İşte bu görüntüler içinse seçim sandığı kurulan her bir sınıfa kamera yerleştirmek şarttır. İster İstanbul’un göbeği ister Anadolu’nun ücra bir köyü olsun her vatandaşın oyuna eşit değer verilerek her yerde ayı önlem alınmalıdır. Bunun için en güvenlikli ve en avantajlı sistem kamera sistemidir.

Şüpheye Yer Yok

Seçimler nedeniyle akılda kalacak en ufak bir şaibe ya da soru işareti kişilerde ya da toplumda güvensizlik ortamına sebep olabilecektir. Bu şekilde iktidara gelen bir parti ise sonrasında toplumdan yeterli desteği görmekte, onaylanmakta zorlanacaktır. Bu tür şüphelere yer bırakmamak adına seçim için gerekli tüm güvenlik kamera sistemi  önlemleri alınmalıdır.
Seçimlerin son derece güvenli bir ortamda geçmesi, devletin vatandaşına verdiği önemi de göstermektedir. Vatandaşın oyunu güvende tutan, şaibeye yer bırakmayan, milletvekilinin oyu ile çobanın oyunu aynı şekilde koruyan bir devlet vatandaşı tarafından da onaylanacaktır. İşte bu yüzden seçimler mutlaka azami güven ortamında yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan seçimde ortaya çıkan sonuca her vatandaş sonsuz saygı duyacaktır.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi