Ana Sayfa Gündem 10.08.2018 16 Görüntüleme

Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos: 2 Askerimiz Erdoğan’ın Talimatıyla Tutuklandı

Panos Kammenos, Mart ayından bu yana Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan 2 Yunan askerinin ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tutuklandığını’ öne sürdü. Kammenos, daha önce de bu yönde açıklamalarda bulunmuştu.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, Mart ayından bu yana Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan 2 Yunan askerinin 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tutuklandığını' öne sürdü.

İLK KEZ ERDOĞAN'I SUÇLADI

Antenna Televizyonu'na konuşan Kammenos askerler için, 'Yunanistan'a firar eden 8 darbeci askerle takas edilmeleri amacıyla, Cumhurbaşkanı  en ucuz güvenlik kamera sistemleri  Erdoğan'ın talimatıyla yakalandılar' ifadelerini kullandı. Kammenos, daha önce de bu yönde açıklamalarda bulunmuştu. Ancak ilk kez doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçladı.

Meriç'teki sınırı 'kaçak göçmenlerin izlerini takip ederken 150 metre geçtiklerini' kabul eden iki askeri, aynı bölgedeki Türk askerlerince yakalanarak Edirne Cezaevi'ne gönderilmişlerdi.

 

2 AYDIR 'REHİN' ALINDIKLARINI SÖYLEDİ

Panos Kammenos, ilk açıklamalarında 2 Yunan askerinin Türkiye tarafından 'rehin' alındıklarını söylemişti. Her ay başında 'yargı gününe kadar tahliye edilmeleri' başvuruları reddedilen askerler 5 aydır Edirne Cezaevi'nde tutuklu.

İKİ ÜLKE ARASINDA SÖZ DÜELLOSU

Kammenos ise sivri diliyle sık sık Türk-Yunan ilişkilerinde gerginliği tırmandıran bir siysetçi. Yunanistan'da, Savunma Bakanı'nın son açıklamasında Cumurbaşkanı Erdoğan'ı ilk kez doğrudan suçlayarak, iki ülke arasındaki söz düellosunu yeniden artıracağı şeklinde yorumlar yapılıyor.

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi