Ana Sayfa Gündem 7.09.2018 15 Görüntüleme

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bostancı’daki Helikopter Kazasıyla İlgili Soruşturma Başlattı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, OTOKAR Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Ünver’in hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bostancı’da düşen ve Halil Ünver’in ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.

VALİLİKTEN İLK AÇIKLAMA

Olayla ilgili İstanbul Valiliğinden de açıklama geldi. Açıklamada, ‘İlimiz Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde özel bir helikopter kazası meydana gelmiş olup iki kişi yaralı olarak kurtarılmıştır. Teknik ekipler olay yerinde gerekli araştırma çalışmalarına başlamışlardır’ denildi.

SAVCILIK İNCELEME BAŞLATTI

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, helikopterin düşmesiyle ilgili soruşturma başlattı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

‘06.09.2018 günü 17.00 sıralarında kuyruk numarası TC-HYU olan BELL 430 model bir helikopterin İstanbul ili Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı sahiline düştüğü yönünde ihbar alınması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı, ilk belirlemelere göre Ünver Havacılık adlı şirkete ait olan helikopterin Kartal’dan kalkıp Sefaköy’e hareket ettiği, helikopter içinde şirketin sahibi Halil İbrahim Ünver ile pilot İsmet Özgür’ün bulunduğu, kazadan yaralı kurtulan Halil İbrahim Ünver’in Ataşehir Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, İsmet Özgür’ün de Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı, Halil İbrahim Ünver’in 19.00 sıralarında hayatını kaybettiği, kazanın hava şartlarından kaynaklandığı izlenimi uyandıran teyide muhtaç duyumlar alınmakta ise de maddi gerçeğin ortaya çıkarılması amacıyla gerekli inceleme ve araştırmaların titizlikle devam edildiği duyurulur.’

Tema Tasarım | Osgaka.com
kamera sistemi guvenlik sistemi hirsiz alarm sistemi bakici kamera sistemi apartman kamera sistemi guvenlik kamera sistemi