Son Dakika Haberler

Korona geldi, sokaklar onlara kaldı… Vahşi maymun çetelerinin savaşı göreni şoke etti!

Tayland'da çekilen ve sosyal medyada paylaşılarak yayılan görüntüler izleyenleri şoke etti. Maymunlar sokakları istila etti, bu yetmezmiş gibi birçok maymundan oluşan çeteler birbiriyle savaşa girişti. Normalde sık rastlanmayan bu görüntülere Kovid-19 salgının sebep olduğu belirtiliyor.

Korona geldi, sokaklar onlara kaldı… Vahşi maymun çetelerinin savaşı göreni şoke etti!
Okunma : 0 views Yorum Yap

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını sadece insanları değil hayvanları da etkiliyor ve hayatlarını radikal şekilde değiştirmeye devam ediyor.

Tayland’da koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle boşalan sokakları maymunlar istila etti. Doğal yaşam ortamlarında yiyecek bulamayan yüzlerce maymun, açlıktan Tayland’ın sokaklarında yiyecek aradı, bu yetmezmiş gibi vahşi maymun çeteleri birbirine saldırdı.

Tayland’ın Lopburi kentinde koronavirüs sebebiyle boşalan sokaklarını, yiyecek arayan maymunlar kapladı.

Yüzlerce maymun, yiyecek bulmak için kente indi. Maymunların yiyecek için birbirine saldırdığı anlar, kameralara yansıdı.

Görgü tanıkları, maymunları bu kadar saldırgan görmediklerini, küçük muz için onlarcasının saldırıya geçtiğini söyledi.

Yetkililer ise maymunların çok aç kaldığını, bu yüzden doğal yaşam yerlerinden kente indiklerini açıkladı.

Korona geldi, sokaklar onlara kaldı... Vahşi maymun çetelerinin savaşı göreni şoke etti

Şehirdeki Budist tapınaklarına girmeye çalışan maymun sürüleri bir yandan da yiyecek bulamayınca birbirlerine saldırmaya başladı. 

O anlar kameralara saniye saniye yansırken şehirde arabalarıyla yol alan sürücülerin içine düştüğü zor durum da sosyal medyada birçok kez paylaşıldı. Birbirlerine saldıran maymunlar yoldan geçen arabalara aldırmadan önlerini kesiti, hatta zaman zaman arabaların üzerine tırmandıkları görüldü.

Olay anına şahit olan sürücüler yaşadıkları şu sözlerle anlattı “O kadar çok maymun vardı ki onları tek tek görmek mümkün değildi; büyük bir maymun seli gibiydiler. Hiçbirimize aldırmadan kavga ediyorlar ve adeta güreşiyorlardı.”

Korona geldi, sokaklar onlara kaldı... Vahşi maymun çetelerinin savaşı göreni şoke etti

İlginç maymun kavgasının yaşandığı bölgede birçok Budist tapınağı ve çeşitli turistik yerler var ve hal böyle olunca şehir genellikle turistlerle dolu oluyor ve bu kalabalık turist grupları maymunları düzenli olarak besledikleri için maymunlar yılın büyük bölümünde hiç aç kalmıyor.

Ancak Aralık 2019’dan beri süren koronavirüs salgını nedeniyle turistler artık bölgeye gelmediği için bu tür ilginç görüntüler sık sık yaşanıyor.

Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)